Sukces akcji charytatywnej z plastronami skoczków podczas Stachuriady

0

fot. Leszek Wspaniały / Miedziowe.pl

fot. Leszek Wspaniały / Miedziowe.pl

Plastrony startowe z Wisły i MŚ w Lahti oraz książka Thomasa Morgensterna „Moja walka o każdy metr” z autografem samego skoczka, zostały zlicytowane podczas tegorocznej Stachuriady w Grochowicach.

Blisko tysiąc złotych udało się uzbierać dzięki akcji Sportsinwinter.pl i Gminy Kotla na rehabilitację szesnastoletniego Karola, który cierpi na dziecięce porażenie mózgowe. Nasza redakcja przekazała na aukcje charytatywną plastron startowy lidera Letniej Grand Prix Wisła 2015 z podpisami najlepszych skoczków świata (m.in. dwukrotnego mistrza olimpijskiego Kamila Stocha, drużynowych mistrzów świata Maciej Kota, Piotra Żyły, czy skoczków ze światowej elity Noriakiego Kasai i Stefana Krafta) a także plastron wicemistrza świata w kombinacji norweskiej Akito Watabe z Lahti 2017. Na tej okazjonalnej koszulce widnieją też podpisy najlepszych polskich siatkarzy i siatkarskich złotek (np. Krzysztof Ignaczak, Dorota Świeniewicz) oraz skocznych braci Macieja i Jakuba Kotów.

Stachuriada to doroczne święto poezji organizowane w Grochowicach na terenie gminy Kotla. To impreza upamiętniająca życie i twórczość Edwarda Stachury, który przez pewien okres zamieszkiwał ten teren. Wydarzenie rokrocznie cieszy się coraz większym zainteresowaniem w skali całego kraju. W tym roku odbędzie się w dniach 23-24. czerwca.

Źródło: Informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.