„Sto lat” na powitanie Żyły w Wiśle

fot. Irek Trawka

To nie była wielka feta, ale uroczystość godna wielkiego sportowca. Miasto Wisła zorganizowało powitanie dwukrotnego medalisty mistrzostw świata w Lahti – Piotra Żyły. 

Burmistrz Wisły Tomasz Bujok zorganizował kameralne powitanie mistrza świata z Lahti Piotra Żyły. Nasz skoczek na wstępie odsłuchał „Sto lat” przy akompaniamencie góralskich muzyków. Wśród zaproszonych gości znalazła się rodzina skoczka oraz przedstawiciela Polskiego Związku Narciarskie (Andrzej Wąsowicz czy Adam Małysz). Żyła podkreślił, że nie było jeszcze czasu na chłodne analizowanie tego co się zdało. – Radość jest ogromna. Po cichu liczyłem na jeden medal w drużynie. Byliśmy faworytami do złota i cieszę się, że ten sukces udało się osiągnąć. A medal indywidualny? Cóż, prawdę mówiąc do końca nie spodziewałem się po sobie, że stać mnie na tak dobry wynik i tak dobre skoki. Było zaskoczenie, ale również radość – dodał „Wewiór”.

Wielką radość mieszkańców podkreślił też burmistrz Tomasz Bujok, który był obecny także na lotnisku w Krakowie. – Mam nadzieję, że te sukcesy będą nadal, ale to też zależy od współpracy ze środowiskiem sportowym w naszym mieście, bo tylko wspierając się nawzajem można osiągać sukcesy – podkreślił gospodarz Wisły.

Źródło: Eurosport.onet.pl

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.