Stina Nilsson z optymizmem patrzy w przyszłość

0
fot. Irek Trawka

Stina Nilsson, która dwa tygodnie musiała opuścić zgrupowanie szwedzkiej kadry z powodu problemów zdrowotnych, czuje się już lepiej i chce jak najszybciej powrócić do treningów z pełnymi obciążeniami.

Stina Nilsson przed dwoma tygodniami musiała opuścić zgrupowanie kadry narodowej w Sognefjell. Szwedzka biegaczka przyznała później w wywiadach iż czuła, że jej ciało nie reaguje w odpowiedni sposób na trening, który wykonywała. Po konsultacjach medycznych 23-latce zalecono krótką przerwę i zmniejszenie obciążeń treningowych, aby dać organizmowi czas na regenerację po trudach sezonu.

Nilsson zgodnie z zaleceniami odpoczęła. Teraz Szwedka w rozmowie z rodzimymi mediami podkreśla, że chce jak najszybciej powrócić do treningów i szlifować formę na przyszły sezon. – Dostosowaliśmy szkolenie tak, aby moje ciało ponownie było gotowe na ciężkie treningi. Z nowym planem czuję się pewnie i nie mam żadnych obaw o swoją formę podczas sezonu zimowego. Z niecierpliwością czekam na ekscytujący sezon – powiedziała Nilsson.

Kierownictwo szwedzkiej reprezentacji także potwierdza poprawę stanu zdrowia 23-letniej biegaczki. – Stina prawdopodobnie miała infekcję, o której nie wiedziała. W połączeniu z dużymi obciążeniami treningowymi jej organizm mógł zareagować właśnie w ten sposób – powiedział Rikard Grip. – [Stina] dobrze radziła sobie z łatwiejszym programem, który opracowaliśmy jej na poprzedni tydzień, dlatego jesteśmy przekonani, że niedługo jej forma wróci na właściwe tory – dodał trener reprezentacji.

Źródło: FIS

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.