Stina Nilsson gotowa do startu w Seefeld

fot. Patrycja Korczewska

fot. Patrycja Korczewska

Rikard Grip w rozmowie ze szwedzkimi mediami poinformował, że rehabilitacja przebiegła prawidłowo, a Stina Nilsson jest zdrowa i gotowa do startu w rozpoczynających się mistrzostwach świata w austriackim Seefeld.

Ostatnie tygodnie były bardzo nerwowe dla Stiny Nilsson i całego szwedzkiego sztabu szkoleniowego. 25-letnia biegaczka, największa nadzieja reprezentacji Trzech Koron na złoty medal, podczas rywalizacji półfinałowej w estońskiej Otepää doznała urazu uda, który mógł przekreślić jej szanse na występ w Seefeld. W kolejnych dniach informowano o postępach w rehabilitacji Szwedki, ale lekarze nadal nie mieli pewności czy mistrzyni olimpijska będzie miała możliwość walki o tytuł mistrzyni świata.

Kilka dni przed pierwszą konkurencją mistrzostw świata w Seefeld (sprint stylem dowolnym – 21 lutego) Rikard Grip, kierownik reprezentacji Szwecji, poinformował, że Szwedka jest gotowa do występu i powinna pojawić się na starcie czwartkowej rywalizacji. – Gdyby bieg odbywał się dziś, to Stina wzięłaby w nim udział – tłumaczył Grip w rozmowie z Expressen.

Norwegowie uważają natomiast, że rezygnacja Stiny Nilsson ze startów w Pucharze Świata była jedynie zagrywką taktyczną, aby zdjąć presję ze Szwedki. – Sprytnie trzymali ją z daleka od centrum uwagi, aby mogła skupić się na przygotowaniach do MŚ. Słyszałem, że w Seefeld była w stanie normalnie trenować” – mówi Ole Morten Iversen, były trener reprezentacji Trzech Koron.

Nilsson w Seefeld miała wystartować na pięciu dystansach, ale te plany uległy zmianie ze względu na kontuzję. Na razie w harmonogramie startów Szwedki znalazł się jedynie sprint, a kolejne starty 25-latki będą ustalane na bieżąco.

Źródło: Expressen

MŚ w Seefeld: Program, wyniki, listy startowe

Program zawodów wg dyscyplin: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Składy ekip: biegi narciarskie | kombinacja norweska | skoki narciarskie

Wywiad z Apoloniuszem Tajnerem przed mistrzostwami świata

Wszystkie nasze teksty, relacje, wywiady, wyniki i wypowiedzi znajdziecie TUTAJ.

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.