Slavic Cup w Strbskim Plesie: Triumf Justyny Kowalczyk i Kamila Burego, sześcioro Polaków na podium

fot. Irek Trawka

Zawody z cyklu Slavic Cup, rozgrywane w Strbskim Plesie na Słowacji, zakończyły się dużym sukcesem polskich biegaczy. Sprint stylem dowolnym pań wygrała Justyna Kowalczyk, a wśród panów najszybszy był Kamil Bury. Polacy zajęli także pozostałe miejsca na podium.

Zawody w Strbskim Plesie były niezwykle udane dla reprezentantów Polski. Już w eliminacjach Biało-Czerwoni pokazali, że będą się liczyć w walce o czołowe lokaty. Kwalifikacje pań wygrała Ewelina Marcisz, ale na wysokich miejscach finiszowały także Justyna Kowalczyk, Urszula Łętocha i Sylwia Jaśkowiec. W eliminacjach panów również nie zabrakło polskich akcentów. Najlepiej spisał się Kamil Bury, który zajął drugie miejsce.

W bezpośredniej rywalizacji najlepiej poradziła sobie Justyna Kowalczyk. Polka w finale wyprzedziła triumfatorkę eliminacji Ewelinę Marcisz i kolejną z reprezentantek Polski – Sylwię Jaśkowiec. W finale pobiegły także Urszula Łętocha i Martyna Galewicz. Biegaczka z Kasiny Wielkiej po biegu nie ukrywała, że ten triumf to dla niej spora niespodzianka. – Ale że ja jeszcze kiedyś wygram sprint łyżwą choćby w weteranach, to nie przypuszczałam – napisała Polka na Twitterze.

Powody do radości mieli także polscy biegacze, bowiem w finale mieliśmy aż pięciu reprezentantów. Ostatecznie ze zwycięstwa mógł się cieszyć Kamil Bury, który na finiszu pokonał swojego brata – Dominika. Na najniższym stopniu podium stanął Jan Antolec. Czwarty był Paweł Klisz, a piąty Mateusz Haratyk. Na ostatniej pozycji finiszował Litwin Mantas Strolia.

Jutro w Strbskim Plesie biegi dystansowe stylem klasycznym – 10 kilometrów dla pań i 15 kilometrów dla panów.

Wyniki sprintu kobiet

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: FIS, Twitter

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.