Slatnar produkuje buty do skoków

Peter PrevcPo zakończeniu ubiegłego sezonu Elan ogłosił zakończenie produkcji nart do skoków narciarskich. W to miejsce na rynku pojawiła się nowa firma Slatnar, która poszerza swoją działalność.

W kwietniu serca słoweńskich kibiców zamarły, kiedy na jaw wyszło, że Elan nie będzie już produkował nart do skoków narciarskich. A przecież na sprzęcie tej firmy największe sukcesy w minionym sezonie odnosił Peter Prevc. Na szczęście pojawił się Peter Slatnar, który uruchomił produkcję nart o swoim nazwisku. – Wyprodukowaliśmy już tysiące Slatnarów – mówił w wywiadzie z rtvslo.si Peter Slarnar. Producent opowiadał, że wszystkie techniczne sprawy są uregulowane, ale jeśli Peter Prevc zgłosi jakieś uwagi, dostanie nową parę maksymalnie w 3 dni. – Nie zaprzestajemy produkcji zimą, bo brakuje w naszych magazynach nart o niektórych długościach – opowiadał Slatnar.

Narciarski biznes Slarnar zaczął rozwijać się na dobre. W przyszłym sezonie na jego nartach zobaczymy wielu zawodników. Każdy ze skoczków, który będzie odnosił triumfy na nowych deskach, będzie mógł liczyć na premie finansowe. Wszystko jest na dobrej drodze, aby firma słoweńska wypuściła na rynek także buty narciarskiej. – Buty są na końcowym etapie produkcji. Chcemy wypróbować je na pierwszym śniegu – mówił Slatnar. Cele mają ambitne, bo pragną obuwie już w tym sezonie widzieć na nogach słoweńskich skoczków. Wszystko jednak musi najpierw ocenić FIS.

Źródło: rtvslo.si

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.