Skocznia Ruka już prawie gotowa na Puchar Świata

fot. berkutschi.com
fot. berkutschi.com

Już za 8 dni PŚ przeniesie się z inauguracyjnego niemieckiego Klingenthal do fińskiego Kuusamo. Jak na razie przygotowania idą zgodnie z planem.
Na skoczni Rukatunturi w Kuusamo obecnie leży już spora warstwa śniegu (20-30 cm). Prognozy na najbliższe dni są optymistyczne. Nadal ma sypać śnieg a temperatura wahać się będzie od -6 do -10 stopni. – Zeskok i wybieg skoczni będą gotowe już w czwartek. Rozbieg już został pokryty sztucznym śniegiem, mrożenie torów działa niezawodnie. W najbliższym dniach wycinamy tory- powiedział Jyri Pelkonen. Wszystko wygląda na to, że pierwsze skoki tej zimy zobaczymy na naszej skoczni już 20 listopada.
Przypomnijmy, że w Kuusamo od sezonu 2002/2003 regularnie obywają się zawody PŚ. Podstawowe parametry skoczni to: punkt K równy 120 m, wielkość skoczni (HS) – 142 m. Oficjalny rekord należy do Gregora Schlierenzauera z 2007 roku. Młody wtedy Austriak oddał skok na 147 m. Najdłuższy skok oddany na tym obiekcie należy do nieskaczącego już norwega – Sigurda Pettersena z 2004 roku i wynosi dokładnie 152 m.
Konkursy zaliczane do cyklu Puchary Świata na skoczni Rukatunturi przewidziane są na 27 i 28 listopada

Źródło: berkutschi.com / informacja własna

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.