Skoczkinie zaczynają nowy rok na dużym obiekcie w Oberstdorfie

Fot: zimbio.com

Fot: zimbio.com
Fot: zimbio.com

Podczas gdy zakończyły się zmagania skoczków narciarskich w Oberstdorfie, gdzie rozgrywane były zawody z cyklu Turnieju Czterech Skoczni skoczkinie rozpoczynają właśnie tam nowy rok. Będzie to ich piąty przystanek w sezonie jednak po raz pierwszy Puchar Świata pań odbędzie się na skoczni HS-137 w Erdinger Arena. Dwa konkursy zaplanowano na sobotę i niedzielę.

Zmagania pań rozpoczną się od kwalifikacji, które będą miały miejsce w piątek. Rok temu w obu konkursach triumfowała Sara Takanashi na skoczni normalnej, a Daniela Iraschko-Stolz dwukrotnie zajmowała 2. pozycję. Na ostatnim stopniu podium stawały Ema Klinec ze Słowenii i Maren Lundby z Norwegii. W 2015 roku pierwsza edycja Mistrzostw Świata kobiet  w Oberstdorfie stała się bitwą niemiecko-austriacką pomiędzy Iraschko-Stolz i Carina Vogt. Zawodniczka z Austrii dwukrotnie zwyciężała przed Niemką jednak tydzień później Vogt wzięła odwet – w Hinzenbach.

Tym razem konkurencja wydaje się być bardziej otwarta niż w roku 2016. Sara Takanashi wygrała dwa konkursy na otwarcie sezonu w Lillehammer. Wybitna Japońska zawodniczka musiała zmierzyć się ze swoją pierwszą porażką w Niżnym Tagile. Maren Lundby zajęła pierwsze zwycięstwo w Pucharze Świata, a Takanashi zajęła dopiero trzecie miejsce za Danielą Iraschko-Stolz. Drugi konkurs w Rosji przyniósł Takanashi kolejne 100 pkt. do klasyfikacji generalnej.

Program zawodów:
6.01.2017, piątek

15:00 – oficjalny trening i kwalifikacje

7.01.2017, sobota

16:20 – pierwsza seria konkursu

8.01.2017

15:00 – kwalifikacje,

16:20 – pierwsza seria konkursu

Źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.