Składy USA, Kanady, Norwegii, Niemiec i Słowenii na PŚ w Killington

fot. Skirenn i Trysil / CC BY
fot. Skirenn i Trysil / CC BY

Na dwa dni przed alpejskim PŚ w Killington prezentujemy kolejny zestaw składów narodowych na te zawody. Tym razem pora na USA, Kanadę, Niemcy, Słowenię i Norwegię.

W kadrze Stanów Zjednoczonych na slalom znalazły się Keely Cashman, Lila Lapanja, Megan McJames, Nina O’Brien, Resi Stiegler i oczywiście liderka PŚ i klasyfikacji slalomowej Mikaela Shiffrin. Dwie spośród tych zawodniczek – Keely Cashman i Nina O’Brien w Killington zaliczą swoje debiutanckie zawody w Pucharze Świata. W slalomie gigancie pojadą Patricia Mangan, Megan McJames, Alice Merryweather, Nina O’Brien, Resi Stiegler i Mikaela Shiffrin. Debiutantą w tym gronie poza O’Brien będzie Patricia Mangan, natomiast Merryweather po raz pierwszy w karierze wystąpi w PŚ w slalomie gigancie.

Niemki w slalomie pojawią się w 6-osobowym składzie. Będą w nim Lena Dürr, Christina Geiger, Marlene Schmotz, Marina Wallner, Maren Wiesler i Elisabeth Willibald. Cała szóstka zaprezentowała się już na PŚ w Levi. W gigancie pojadą rekonwalescentka Viktoria Rebensburg, Lena Dürr i Maren Wiesler.

Kanadę reprezentować będą Candace Crawford, Marie-Michèle Gagnon, Valérie Grenier, Erin Mielzynski, Laurence St-Germain i Mikaela Tommy. Choć nie podano dokładnie, które zawodniczki pojadą slalom, a które gigant to należy spodziewać się, że w slalomie zobaczymy Gagnon, Grenier, Mielzynski, St-Germain i Tommy, a w gigancie Crawford, Gagnon, Grenier i Tommy, która w poprzednim sezonie doznała kontuzji, ale wygląda na to, że jest już w pełni zdrowa.

Słowenia będzie miała w Killington 5 reprezentantek. W gigancie pokażą się Ana Drev, Tina Robnik, Katarina Lavtar i Ana Bucik, która pojedzie również slalom razem z Marušą Ferk. Trener słoweńskich narciarek Denis Šteharnik liczy na obecność jednej ze swoich zawodniczek w pierwszej piątce w gigancie, a w slalomie w czołowej piętnastce.

Najmniej liczna spośród przedstawianych tu drużyn będzie w Killington reprezentacja Norwegii. W gigancie pojedą najprawdopodobniej wszystkie trzy obecne w USA zawodniczki czyli Ragnhild Mowinckel, Nina Løseth, Maren Skjøld, a w slalomie Løseth i Skjøld, która nieoczekiwanie w Levi zakończyła zawody na piątym miejscu startując z numerem 31.

Źródło: alpinecanada.org, siol.net, skiforbundet.no, alpine.usskiteam.com, skiforbundet.no

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.