Skład reprezentacji Polski na MŚJ w Osrblie

fot. IBU

fot. IBU

Polski Związek Biathlonu ogłosił skład na Mistrzostwa Świata Juniorów w Osrblie. Na przełomie stycznia i lutego tego roku o medale powalczy aż dwadzieścioro Biało-Czerwonych. Tytułów mistrzowskich bronić będzie Kamila Żuk.

W związku ze zmianami podjętymi na Kongresie IBU w Porecu, kategoria junior w sezonie 2018/19 obejmuje roczniki 1997, 1998 i 1999. To umożliwiło Kamili Żuk obronę tytułów mistrzowskich wywalczonych przed rokiem w Otepaa. Na zmianie regulaminu skorzystali też Kamila Cichoń i Marcin Szwajnos. Oni też szykowali się do pierwszego sezonu startów wśród seniorów, a nieco niespodziewanie jesienią dostali informację, że start w Osrblie jest w ich przypadku możliwy. Najmłodszą zawodniczką w reprezentacji jest urodzona w 2003 roku Anna Nędza-Kubiniec, która będzie rywalizować z nawet cztery lata starszymi rywalkami w kategorii juniorek młodszych.

Skład jest wypadkową kwalifikacji, na które składały się biegi podczas Mistrzostw Polski Seniorów w Dusznikach-Zdroju oraz zawodów Celuj w Igrzyska w Kościelisku. Polski Związek Biathlonu zdecydował się powołać pełny skład i zarówno wśród mężczyzn, jak i kobiet w obu kategoriach zakwalifikował do reprezentacji pięć osób. Opiekę trenerską nad grupą sprawować będą trenerzy kadry młodzieżowej Tomasz Sikora i Rafał Lepel, trener BKS WP Kościelisko Adam Jakieła oraz asystent trenerki kadry seniorek Łukasz Słonina. W ekipie znaleźli się również fizjoterapeuci Weronika Wołczańska i Tomasz Szpunar oraz serwismeni Tomasz Bernat, Adam Kwak, Mirosław Kobus oraz Maciej Nędza-Kubiniec.

W programie zawodów znalazły się tradycyjnie biegi indywidualne, sztafety, sprinty oraz biegi pościgowe. Transmisje z tych dwóch ostatnich konkurencji znajdą się w ramówce Eurosportu. Zawody rozpoczną się 27 stycznia i potrwają do 3 lutego.

Źródło: Komunikat prasowy PZBiath

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.