Skład reprezentacji Polski na ME w Dusznikach Zdroju

kguzik

Znamy pełny skład reprezentacji Polski na biathlonowe mistrzostwa Europy, które odbędą się w Dusznikach Zdroju. Na liście startowej nie zabraknie zawodniczek, które z powodzeniem startują w Pucharze Świata.

Reprezentacja Polski wystartuje w Dusznikach Zdroju w swoim najmocniejszym składzie. Wśród kobiet o medale walczyć będą zatem: Monika Hojnisz, Krystyna Guzik czy Magdalena Gwizdoń, które w tym sezonie osiągały już dobre wyniki w zawodach Pucharu Świata. W kadrze znalazło się również miejsce dla młodej Kingi Mitoraj a także Anny Mąki, Dominiki Bieleckiej i Karoliny Pitoń. Polska, jak gospodarz, ma bowiem prawo do wystawienia w biegu indywidualnym i sprincie aż sześć zawodniczek.

W składzie kadry mężczyzn także nie ma niespodzianek. O medale mistrzostw Europy powalczą Grzegorz Guzik, Łukasz Szczurek, Mateusz Janik, Andrzej Nędza-Kubiniec, Tomasz Zięba oraz Tomasz Jurczak, który zastąpi chorego Rafała Penara. Największe szanse na przyzwoity wynik będzie miał bez wątpienia pierwszy z biathlonistów, który w sprincie w Oberhofie wywalczył pierwsze w karierze punkty Pucharu Świata.

Zawody rozpoczną się 25 stycznia od biegu indywidualnego kobiet i mężczyzn i potrwają do 31 stycznia. Wiadomo już, że nie wystartuje w nim Monika Hojnisz, która dostanie czas na odpoczynek.

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.