Skład Polaków na 66.TCS i PK w Engelbergu ogłoszony

Polski Związek Narciarski poinformował o składach, które pojadą na Puchar Kontynentalny w Engelbergu oraz 66 Turniej Czterech Skoczni już w przyszłym tygodniu. Trener Stefan Horngacher w niemieckich konkursach cyklu ma nie użyć przywileju zabrania na tournee 7 zawodnika.

Najbliższe zawody Pucharu Świata to jednocześnie początek 66 edycji prestiżowego Turnieju Czterech Skoczni. Pierwsze kadry wskazały już zawodników, którym przyjdzie rywalizować podczas konkursów w Austrii i Niemczech. Dzisiaj rano poinformowano także o polskim składzie na tą imprezę. Na zawody do Oberstdorfu i Ga-Pa pojadą Kamil Stoch, Piotr Żyła, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Jakub Wolny.

W ostatnich dniach głośno było o ewentualnym wyborze 7 zawodnika do składu Biało-Czerwonych, uzyskanym dzięki dobrym wynikom w zawodach niższej rangi. Na taki ruch trener Stefan Horngacher zdecydował się dopiero przy 3 konkursie Turnieju – w Innsbrucku. Tam na swój debiut w Pucharze Świata pojedzie aktualny lider Pucharu Kontynentalnego, Tomasz Pilch, który wcześniej będzie rywalizował w tym cyklu podczas weekendu w Engelbergu. Przez to nie weźmie także udziału w Konkursie Świątecznym w Wiśle-Malince. Razem z nim do Szwajcarii wybiorą się również Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł oraz Przemysław Kantyka.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.