Skład Polaków na PŚ w Niżnym Tagile

Łukasz Kruczek (2)

Przed nami kolejny weekend z Pucharem Świata w skokach narciarskich. Tym razem skoczkowie zawitają do Rosji, gdzie na skoczniach w Niżnym Tagile rozegrane zostaną dwa konkursy indywidualne. Znamy już skład naszej reprezentacji na te zawody. 

W Niżnym Tagile zaprezentują się ci sami zawodnicy, którzy w ubiegły weekend rywalizowali w Lillehammer. Decyzję tą ogłosił po porannym treningu na Wielkiej Krokwi trener Łukasz Kruczek. W Rosji zobaczymy więc: Kamila Stocha, Piotra Żyłę, Macieja Kota, Stefana Hulę, Dawida Kubackiego, Jana Ziobrę oraz Klemensa Murańkę. Wybór zawodników był ograniczony ponieważ w nadchodzący weekend rozpoczynają się również zawody Pucharu Kontynentalnego oraz FIS Cupu.

Skoczkowie na dzisiaj zaplanowali treningi rano i wieczorem na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. – Gdy zawodnicy tak będą skakali w zawodach pucharowych, to nie musimy się kompletnie niczym martwić – ocenił poranny trening Łukasz Kruczek. Pozytywne odczucia po treningu mieli także zawodnicy. -Wszystko było w porządku, warunki bardzo dobre i skocznia super przygotowana, no i sądząc po dzisiejszych skokach forma też jest niezła. To cieszy, więc fajnie się podczas tego treningu bawiłem – mówił Kamil Stoch.

Podczas wieczornej sesji treningowej zawodnicy mają przetestować nowe kombinezony. -Te dodatkowe spokojne skoki w dobrych warunkach i na śniegu oraz testy sprzętu to jest dla nas niezwykle istotna rzecz, zwłaszcza gdy pogoda nie pozwala na przeprowadzenie oficjalnych treningów tuż przed zawodami – zakończył trener kadry Łukasz Kruczek.

Program zawodów Niżnym Tagile:

piątek 11 grudnia
13.00 – oficjalny trening
15.00 – kwalifikacje

sobota 12 grudnia
15.00 – seria próbna
16.00 – pierwsza seria konkursowa

niedziela 13 grudnia
13.30 – kwalifikacje
15.00 – pierwsza seria konkursowa

źródło: eurosport.onet.pl/ PAP

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.