Skład Norwegii i Japonii na PŚ w Sölden

fot. idrettsforbundet / CC BY

Norwegia i Japonia to kolejne reprezentacje, które przedstawiły swoje składy na otwarcie alpejskiego sezonu 2017/2018. Wiadomo było już od dawna, że na starcie w Sölden zabraknie Aksela Lunda Svindala. Mimo wszystko norweski skład prezentuje się naprawdę dobrze. 

Po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją do rywalizacji w PŚ powraca Mina Fürst Holtmann. W gigancie kobiet w Sölden towarzyszyć jej będą Ragnhild Mowinckel, Nina Løseth, Kristin Anna Lysdahl i Kristine Haugen. Największe szanse na dobry wynik powinny mieć Mowinckel i Løseth. Lysdahl to zwyciężczyni klasyfikacji giganta w Pucharze Europy 2016/2017 i na pewno stać ją również na dobry rezultat. W zawodach mężczyzn pojadą Leif Kristian Haugen, Kjetil Jansrud, Henrik Kristoffersen, Rasmus Windingstad, Bjørnar Neteland, Marcus Monsen. Z pewnością o miejsce na podium, a nawet o wygraną będą chcieli powalczyć Haugen i Kristoffersen. Obaj będą startować w pierwszej grupie.

Japonię w zawodach kobiet w sobotę reprezentować będą doświadczona Emi Hasegawa oraz jej dwie młodsze koleżanki Haruna Ishikawa i Asa Ando. Dokładnie w takim samym zestawieniu Japonki wystąpiły w Sölden rok temu. Wśród mężczyzn pokażą się natomiast Ryunosuke Ohkoshi i 10 lat młodszy od niego, zaledwie 19-letni  Seigo Kato, dla którego będzie to debiut w Pucharze Świata.

Program alpejskiego PŚ w Sölden

Źródło: skiforbundet.no, ski-japan.or.jp

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.