Ski Tour Kanada: Weng obroniła pozycję liderki, dobry występ Kowalczyk

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

 

Heidi Weng wygrała bieg pościgowy na 10 kilometrów stylem dowolnym w kanadyjskim Quebecku. Norweżka wyprzedziła o 0,1 sek Therese Johaug. Podium uzupełniła Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Dobrze zaprezentowała się Justyna Kowalczyk.

Weng przystępowała do dzisiejszego biegu z przewagą kilkunastu sekund nad Johaug. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata bardzo szybko odrobiła straty i przemierzała trasę razem z Weng. Starsza z Norweżek próbowała ataków, ale o zwycięstwie decydował finisz, z którego po raz kolejny lepiej wyszła Weng.

Dzięki temu zwycięstwu Norweżka utrzyma prowadzenie w cyklu Ski Tour Kanada, które objęła po trzecim etapie.

Podium dzisiejszego biegu uzupełniła trzecia z Norweżek, Astrid Uhrenholdt Jacobsen, która straciła niewiele ponad minutę.

Justyna Kowalczyk startowała do biegu pościgowego z trzynastej pozycji i dość długo ją otrzymywała. Na ostatnich kilometrach biegaczka z Kasiny Wielkiej nieco osłabła, ale udało jej się zakończyć zmagania na siedemnastej pozycji, co można uznać za dobry wynik.

Teraz zawodniczki mają dwa dni przerwy. Do rywalizacji wrócą we wtorek, kiedy zostaną rozegrane sprinty stylem klasycznym w Montrealu.

Wyniki

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.