Ski Tour Kanada: Weng nadal na czele cyklu, Justyna Kowalczyk bez zmian

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Heidi Weng dzięki zwycięstwu w dzisiejszym biegu łączonym obroniła pozycję liderki Ski Tour Kanada. Przewaga Norweżki nad drugą w tej klasyfikacji Therese Johaug zmalała jednak do niespełna trzech sekund za sprawą bonusów czasowych, które Johaug uzyskała na trasie.

Przed biegiem łączonym w Canmore Weng miała zaledwie 3,1 sekundy przewagi nad swoją starszą koleżanką z reprezentacji. Johaug na trasie skiathlonu nie mogła jednak oderwać się od Weng i jej strata do liderki cyklu zmalała do 2,9 sekundy. Po sześciu etapach nie jest więc nic przesądzone w kwestii końcowego zwycięstwa jednej z Norweżek. Odpowiedź na to, która wygra pierwszy w historii Ski Tour Kanada, przyniosą dwa ostatnie etapy cyklu.

Trzecie miejsce z dość bezpieczną przewagą nad resztą rywalek zajmuje Astrid Uhrenholdt Jacobsen. Norweżka traci do swoich rodaczek minutę i 6 sekund, ale nad Ingvild Flugstad Oestberg ma prawie 50 sekund zapasu. Piąta w klasyfikacji Jessica Diggins traci do liderki trzy minuty.

Justyna Kowalczyk, która zajęła dziś trzynaste miejsce, nadal plasuje się na tej lokacie w generalnym rozrachunku. Jej strata do dwunastej Laury Mononen wynosi jednak tylko dziesięć sekund i jest szansa, aby przesunąć się w górę.

Klasyfikacja Ski Tour Kanada

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.