Ski Tour Kanada: Triumf Nilsson i Grosa

fot: zimbio.com
fot: zimbio.com

Stina Nilsson wygrała sprint stylem dowolnym w Quebecku, trzeci etap Ski Tour Canada.. Szwedka wyprzedziła Maiken Caspersen Fallę i Heidi Weng.

Nilsson nie dała szansy swoim rywalkom od ćwierćfinałów, notując bardzo dobre czasy, a jednocześnie pokazując się z bardzo dobrej strony na finiszach. Szwedka, która nadal walczy o triumf w klasyfikacji generalnej sprintów, wyprzedziła liderkę w tej specjalności Maiken Caspersen Falę i jej rodaczkę Heidi Weng.

Jedyna Polka startująca w zawodach, Justyna Kowalczyk, odpadła w eliminacjach i została sklasyfikowana na 31. miejscu, a do awansu do ćwierćfinałów zabrakło jej zaledwie 0,14 sek.

Wyniki sprintu kobiet

Sprint M:

W rywalizacji mężczyzn z triumfu cieszył się Francuz Baptiste Gros, który w eliminacjach uplasował się na ósmym miejscu. Biegacz z Francji  wyprzedził Alexa Harveya i Siergieja Ustiugowa.

Reprezentant Francji wygrał swój bieg ćwierćfinałowy, a półfinał zakończył na trzecim miejscu, które pozwoliło mu awansować do decydującej rozgrywki za sprawą najlepszego czasu z zawodników, którzy nie zmieścili się w dwójce.

Gros dostał nawet żółtą kartkę od jury, ale w finale był bezkonkurencyjny. Drugie miejsce, ku uciesze gospodarzy, zajął Alex Harvey. Podium uzupełnił najlepszy na pierwszym etapie Siergiei Ustiugiw.

Maciej Staręga tym razem biegał znakomicie i znalazł się w finale, który zakończył na piątej pozycji.

Wyniki sprintu mężczyzn

Źródło: inf. własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.