Ski Tour Kanada: Matti Heikkinen najlepszy na 15 km

22:48, 11.03.2016 Anna Felska

Reprezentant Finlandii Matti Heikkinen zwyciężył w dzisiejszym biegu Pucharu Świata na 15 km techniką dowolną z cyklu Ski Tour Kanada. Tym razem za podium zabrakło reprezentantów Norwegii.

Dzisiejszy zwycięzca Matti Heikkinen na metę dotarł z czasem 35:16.3. Drugie miejsce zajął Rosjanin Evgeniy Belov, który do Fina stracił 13,6 s. Na najniższym stopniu podium stanął reprezentant Szwecji Markus Hellner (+13,9).

Tuż za podium uplasował się zawodnik gospodarzy Alex Harvey. Dopiero na 6. miejscu uplasował się pierwszy z Norwegów Martin Johnsrud Sundby (+ 37,5). Tuż za nim uplasowali się również: Finn Haagen Krogh (+ 37,6), Petter Northug (+47,4) oraz Hans Christer Holund (+ 57,9). Czołową dziesiątkę ze stratą ponad minuty, zamknął Kanadyjczyk Ivan Babikov.

W klasyfikacji Ski Tour Kanada prowadzi Rosjanin Sergey Ustiugov, który dzisiaj uplasował się na 12. pozycji. Na drugim miejscu plasuje się Petter Northug (+ 32,3), a na trzecim triumfator klasyfikacji generalnej Martin Johnsrud Sundby (+ 39,6).