Ski Tour Kanada: Falla i Pellegrino znowu na szczycie, dobry występ Kowalczyk

fot: zimbio.com

fot: zimbio.com

Maiken Caspersen Falla wygrała sprint stylem klasycznym w Canmore, piąty etap Ski Tour Canada. Norweżka wyprzedziła swoje rodaczki Astrid Uhrenholdt Jacobsen i Ingvild Flugstad Østberg. Dobrze spisała się Justyna Kowalczyk.

Falla, która eliminacje zakończyła na drugiej pozycji, już od ćwierćfinałów notowała najlepsze rezultaty. Wygrała bieg 1/4, a w rywalizacji półfinałowej przegrała ze swoją koleżanką z kadry Oestberg.

Finał sprintu w Canmore był na dobrą sprawę wewnętrzną rozgrywką pomiędzy Norweżkami. Biegaczki z Kraju Fiordów bardzo szybko oderwały się swoim finałowym rywalkom i stało się jasne, że po raz kolejny w tym sezonie zajmą całe podium. Osiem sekund po Falli na linii mety pojawiła się Astrid Uhrenholdt Jacobsen, a tuż za nią Ingvild Flugstad Østberg.

Norweżka triumfem w Canmore przypieczętowała swoje zwycięstwo w klasyfikacji sprintu i wywalczyła małą kryształową kulę w tej specjalizacji. Dla Falli był to siódmy wygrany sprint   w tym sezonie.

Z dobrej strony w Canmore pokazała się Justyna Kowalczyk. Polka w eliminacjach zajęła 21. miejsce, ale w ćwierćfinale była już najlepsza i dość pewnie zameldowała się w półfinale. Niestety walka o finał nie poszła po myśli Polki, która świetnie pracowała na podbiegach, ale traciła swoją przewagę na zjazdach. Ostatecznie Kowalczyk uplasowała się na siódmym miejscu, najlepszym w tym sezonie w sprincie.

Sprint M:

W rywalizacji mężczyzn najlepszy okazał się się Federico Pellegrino, który w eliminacjach uplasował się na szóstym miejscu. Tuż za Włochem na mecie pojawili się Eirik Brandsdal i Maurice Manificat.

Pellegrino nie mógł zaliczyć ostatnich tygodni w Pucharze Świata do udanych. Pod koniec ubiegłego roku biegacz z Włoch wygrał cztery sprinty z rzędu, ale ostatnio nie mógł powrócić do swojej dyspozycji. W Canmore jednak ponownie okazał się najlepszy.

Biegacz z Półwyspu Apenińskiego w ćwierćfinale i półfinale zajmował drugie miejsce, ale walkę o zwycięstwo przegrywał minimalnie na finiszu. Dopiero w finale pokazał pełnię swoich możliwości sprinterskich.

Drugie miejsce zajął w Canmore Norweg Eirik Brandsdal, a trzecie Francuz Maurice Manificat.  Już na etapie półfinału odpadł Siergiei Ustiugow, czyli dotychczasowy lider Ski Tour Kanada.

Maciej Staręga odpadł w ćwierćfinale kanadyjskich zawodów. Polak  w eliminacjach zajął ostatnie premiowane awansem miejsce i trafił do pierwszego ćwierćfinału. Niestety jego dyspozycja w stylu klasycznym nie była aż tak dobra jak w piątkowy wieczór w Quebecu. Staręga stracił do swoich rywali ponad 20 sekund.

Pełne wyniki: Kobiety | Mężczyźni

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.