Skeletoniści startowali w Konigssee

fot. James Cook

fot. James Cook

W Konigssee odbyły się kolejne zawody skeletonowe z cyklu Pucharu Europy. Wystartowali w nich Marta Orłowska, Michał Jakóbczyk i Vlad Polyvach. Teraz naszych reprezentantów czeka prawie miesięczna przerwa.

Marta Orłowska zaliczyła dwa różne występy. Pierwszego dnia zajęła 22. miejsce i odpadła po pierwszym przejeździe. Podczas drugich zawodów po pierwszym ślizgu była 15. W drugiej części zmagań pojechała jeszcze lepiej, uzyskując 11. wynik drugiego ślizgu. Reprezentantka Polski awansowała na 12. pozycję. Triumfowały Niemki Hannah Neise i Janine Becker.

Wyniki – pierwszy dzień

Wyniki – drugi dzień

W rywalizacji mężczyzn wystartowali Michał Jakóbczyk i Vlad Polyvach. Pierwszego dnia obydwaj reprezentanci Polski awansowali do drugiego przejazdu. Jakóbczyk zajmował 18. miejsce i utrzymał jej w drugim ślizgu, chociaż poprawił czas o prawie pół sekundy. Polyvach po pierwszym przejeździe był 19. W drugiej części zawodów skeletonista urodzony w Kijowie spadł na 20. pozycję.

Wyniki – pierwszy dzień

Drugie zawody Vlad Polyvach zakończył na 21. miejscu, czyli nie awansował do drugiej części rywalizacji. Michał Jakóbczyk po pierwszym ślizgu był 15., a w drugim spadł na 16. pozycję. W Konigssee wygrywali Niemiec Fabian Kuechler i Chińczyk Wengang Yan.

Wyniki – drugi dzień

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.