Skarverennet 2018 odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Nie będzie pożegnania Marit Bjoergen

fot. Irek Trawka

fot. Irek Trawka

Organizatorzy biegu Skarverennet poinformowali, że tegoroczna edycja zawodów nie dojdzie do skutku. Powodem takiej decyzji są złe warunki atmosferyczne, które panują w masywie górskim Hallingskarvet.

37-kilometrowy bieg Skarverennet co roku kończy sezon narciarski w Norwegii. Tegoroczna edycja miała być wyjątkowa z dwóch powodów: powrotu Therese Johaug po dyskwalifikacji i zakończenia kariery przez Marit Bjoergen. Dla norweskiej królowej biegów narciarskich występ w Skarverennet miał być ostatnim startem wśród zawodowców i szansą na odejście z przytupem na sportową emeryturę.

Dziś rano okazało się jednak, że zarówno Johaug, jak i Bjoergen, nie będą miały możliwości, aby zmierzyć się na trasie 37-kilometrowego biegu. Organizatorzy odwołali rywalizację z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych, które panują w masywie górskim Hallingskarvet. – Prognoza pogody na sobotę wskazuje, że wysłanie dwunastu tysięcu biegaczy w góry nie jest bezpieczne. Sędziowie zadecydowali o anulowaniu biegu. Nie jest to łatwa decyzja, ale bezpieczeństwo i zdrowie zawodników jest najważniejsze – czytamy w komunikacie na stronie skarverennet.no.

Skarverennet został odwołany dopiero czwarty raz w historii i po raz pierwszy od 2003 roku.

Źródło: skarverennet.no / informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.