Siergiej Ustiugow wycofa się z Tour de Ski? “Nie mamy absolutnej pewności, że jutro wystartuje”

Źródło: ngzt.ru

Źródło: ngzt.ru

Trener reprezentacji Rosji w biegach narciarskich – Markus Kramer – powiedział w rozmowie z norweską stacją NRK, że nie ma pewności czy Siergiej Ustiugow będzie biegał w dalszej części Tour de Ski. Reprezentant Sbornej zmaga się bowiem z bólem pleców, którego doznał we wczorajszym biegu masowym w Oberstdorfie.

Czwartkowy bieg masowy w Oberstdorfie był rozgrywany w kiepskich warunkach atmosferycznych. Znaczna część biegaczy i biegaczek nie radziła sobie z oblodzoną trasą i dlatego byliśmy świadkami wielu upadków, które nieco wypaczały rywalizację. Jednym z poszkodowanych był Siergiej Ustiugow, który wczoraj także się przewrócił i finiszował na odległej 28. pozycji. ze stratą jedenastu sekund do zwycięzcy – Emila Iversena. 25-latek w klasyfikacji generalnej całego cyklu traci już niemal minutę do Dario Cologni i ma coraz mniejsze szanse na drugi w karierze triumf w tej imprezie. Na razie nie ma jednak pewności co do tego czy Rosjanin w ogóle pojawi się na liście startowej biegów w Val di Fiemme.

– Jeden z upadków Siergieja we wczorajszym biegu był dość niefortunny i przez to pojawiły się u niego problemy z plecami, dlatego dziś odbył tylko spokojny trening. Zobaczymy, co będzie dalej. Na razie nie mamy absolutnej pewności co do jego występu w jutrzejszym biegu – mówi trener Rosjan. – Siergiej przeszedł badania i na szczęście nie mamy do czynienia z żadną poważną kontuzją. Uszkodzone są tylko mięśnie. Nie chcemy ryzykować i podejmiemy decyzję jutro rano – dodaje.

Markus Kramer nie omieszkał również skomentować sytuacji w klasyfikacji generalnej Tour de Ski. – Wczorajszy bieg nie był uczciwy. On był udany tylko dla tych, którzy mieli szczęście. Na Tour de Ski wszystko jest z góry ustalone i wygra Cologna – powiedział niemiecki szkoleniowiec rosyjskiej kadry.

Źródło: NRK, sports.ru

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.