Siedmiu Austriaków na loty narciarskie w Oberstdorfie

Trener Andreas Felder wybrał siódemkę swoich podopiecznych, którzy wystartują w najbliższy weekend w konkursie lotów narciarskich na mamuciej skoczni w Oberstdorfie. Wśród desygnowanych zawodników zabrakło tym razem Manuela Fettnera.

W zespole austriackich skoczków narciarskich przez cały czas trwają roszady. Kiedy jedni zawodnicy udają się na indywidualne treningi, drudzy startują w konkursach z cyklu Pucharu Świata i Pucharu Kontynentalnego. Trener kadry Austrii szuka przez cały czas idealnej drużyny jaka wystartuje niebawem na Mistrzostwach Świata w narciarstwie klasycznym w Seefeld. Pewnymi startu są tylko Stefan Kraft i Daniel Huber. Podczas najbliższego weekendu lotów narciarskich oprócz dwóch wspomnianych zawodników, do rywalizacji staną: Jan Hoerl, Clemens Aigner, Ulrich Wohlgenannt, Philipp Aschenwald i Michael Hayboeck. Dla 20-letniego Hoerla będzie to debiut na skoczni mamuciej i okazja do ustanowienia swojego nowego rekordu życiowego.

Tym razem na trening udaje się Manuel Fettner. Tydzień temu, do Japonii z tego samego powodu nie udali się Philipp Aschenwald i Michael Hayboeck. Oprócz Fettnera, cały czas w procesie treningu nad techniką jest Gregor Schlierenzauer, który ma zamiar wrócić do Pucharu Świata w Lahti (9-10 luty). Będzie to dla niego ostatnia szansa aby móc się zakwalifikować do składu Austrii na Mistrzostwa. Zapewne cały skład trener Felder poda do opinii publicznej właśnie po tym wydarzeniu.

Źródło: twitter.com/localSJresults

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.