Siatki zgodnie z planem, deszcz utrudnia przygotowania – Wisła tuż przed inauguracją LGP

Nie bez kłopotów przebiegają przygotowania do inaugurujących tegoroczny cykl Letniego Grand Prix zawodów w Wiśle-Malince. W Beskidach od paru dni niemalże bez przerwy pada deszcz, co wpływa na stan przeciwstoku, który może okazać się kluczowym czynnikiem do przeprowadzenia bezpiecznych zawodów. Natomiast zgodnie z planem idzie stawianie siatek przeciwwietrznych.

Ze względu na duże opady deszczu w Wiśle, na skoczni imienia Adama Małysza zaczęła zbierać się woda. Jak poinformował w rozmowie z naszym portalem dyrektor obiektu, Andrzej Wąsowicz najgorzej wygląda sytuacja z przeciwstokiem, na którym położona jest przesiąkająca nią trawa. – To dość duży problem, bo odprowadzanie wody nie jest w tym miejscu łatwe i skuteczne, a także nie ma czasu na wymianę samej wyłożonej trawy, która nie zdążyłaby się przystosować do igielitu – stwierdził. – Dziś na skoczni trenowali jeszcze Finowie, Austriacy, Norwegowie i Niemcy, ale w tym momencie, prawdopodobnie do samych zawodów nie będzie możliwości przeprowadzania takich sesji. Liczy się przede wszystkim, by jak najlepiej przygotować obiekt do konkursów. Mamy nadzieję, że w następnych godzinach opady chociaż trochę się zmniejszą.

Dużo lepiej wygląda natomiast sytuacja z zakładaniem siatek przeciwwietrznych, które ma się zakończyć jutro. – W tym momencie stoją już prawie wszystkie słupy, które będą je podtrzymywać – wyjaśnia Wąsowicz. – W czwartek rano firma austriacka, która zajmuje się montowaniem nam tych siatek ręcznie, ze względu na brak możliwości wykonania tego dźwigiem, postawi ostatni i zaczepi całą konstrukcję siatek.

Zawody Letniego Grand Prix w Wiśle potrwają od piątku do niedzieli. Znamy już składy oficjalne składy Polaków, Niemców, Finów oraz Słoweńców. Do biura zawodów zgłoszono 77 zawodników, z czego w kwalifikacjach wystartuje ich około 70. Wśród innych potwierdzonych nazwisk znajdują się także Norwegowie Robert Johannson oraz Johann Andre Forfang i Austriacy – Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer, czy powracający po trwającej niemal rok przerwie Andreas Kofler. Pełną listę zawodników biorących udział w piątkowych treningach i kwalifikacjach poznamy po odprawie technicznej, która odbędzie się rano tego samego dnia.

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.