Siatki przeciwwietrzne z Austrii pomogą w organizacji PŚ w Wiśle

Problem założenia siatek przeciwwiatrowych, które są wymaganym elementem, żeby w Wiśle odbył się konkurs Pucharu Świata wydaje się być zażegnany. Jak w rozmowie z portalem PAP powiedział prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner siatki zostaną specjalnie wypożyczone z Austrii, by spełnić wymogi FIS.

W planach jest także wykupienie tego sprzętu od Austriaków. Jak poinformował Tajner, podejmie starania, by przekonać do tego pomysłu Centralny Ośrodek Sportu oraz ministerstwo sportu. Koszt takich działań to według portalu sport.onet.pl prawdopodobnie 800 tysięcy do 1 miliona złotych, co i tak stanowi dużo mniejszą kwotę niż montaż sprzętu na stałe od razu.

W Wiśle już za miesiąc najlepszym skoczkom świata przyjdzie rywalizować na igielicie. Zawody Letniej Grand Prix odbędą się tam od 20 do 22 lipca. Wspomniany Puchar Świata na obiekcie imienia Adama Małysza zagości co najmniej raz, ale już 10 lipca dowiemy się kiedy i czy nie w dwóch terminach. Jak informowaliśmy możliwe, że Wisła przejmie styczniowe konkursy pierwotnie planowane do rozegrania w czeskim Libercu.

Źródło: PAP/sport.onet.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.