Sezon 2019/2020 nie dla Evy Urevc

Aftonbladet

Eva Urevc nie będzie rywalizować w sezonie 2019/2020. Słoweńska biegaczka narciarska musi poddać się operacji kolana, z którym problemy ma już od dawna. – Chcę powrócić mocniejsza i szybsza niż kiedykolwiek – powiedziała 23-latka.

Eva Urevc w światowej czołówce pokazała się w poprzednim sezonie. Co prawda punkt Pucharu Świata Słowenka zdobyła już w 2016 r. podczas zawodów w Davos, jednak regularnie zaczęła wchodzić do ćwierćfinałów sprintów dopiero w sezonie MŚ w Seefeld. Urevc szczególnie dawała o sobie znać w fazach eliminacyjnych, w których potrafiła uplasować się w dziesiątce. Najlepszym wynikiem 23-letniej biegaczki jest szósta pozycja w sprincie w Cogne. Niestety słoweńska sprinterka musi zatrzymać się w sportowym rozwoju, gdyż w sezonie 2019/2020 jej zabraknie. Powodem jest powracająca kontuzja kolana, z którym Eva Urevc walczy już od dłuższego czasu. – Właściwie to stara kontuzja, którą mam przez długi czas. Zaczęłam borykać się z moim kolanem już trzy lata temu. Teraz muszę poddać się operacji. To naprawdę smutne, ale po prostu muszę odpocząć, żeby zbudować siebie na nowo – przyznaje.

Słowenka w wywiadzie dla strony Dagbladet opowiedziała, jak to się stało, że problemy ponownie dały jej się we znaki. –  W zeszłym tygodniu bolało mnie kolano podczas ćwiczeń. To nie jest bardzo złe, ale na tyle, żeby ograniczyć treningi. Niefortunnie to znaczy, że muszę ominąć następny sezon. Wiem, że będę w stanie wrócić, bo ludzie wokół mnie wspierają – rzekła zawodniczka. – Chcę powrócić mocniejsza i szybsza niż kiedykolwiek – dodała.

źródło: fis-ski.com

Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.