Severin Freund powróci na Turniej Czterech Skoczni?

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Severin Freund powraca do treningów po kontuzji. Niemiecki zawodnik ma szanse, aby jeszcze w tym sezonie powalczyć w zawodach najwyższej rangi. Trener Horngacher nie wyklucza nawet Turnieju Czterech Skoczni. – Zobaczymy, ile mu zajmie powrót do formy – powiedział.

Freund w ostatnich sezonach ma ogromnego pecha. Niemiecki skoczek narciarski, triumfator klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2014/2015 oraz medalista igrzysk olimpijskich i mistrzostw globu, zmagał się już z więzadłami krzyżowymi, miał operowaną łąkotkę, a przed powrotem do rywalizacji zatrzymały go także problemy z kręgosłupem. 22-krotny zwycięzca konkursónajwyższej rangi nie zamierza się poddawać. Teraz powraca już do treningów. Sytuacja jest zdecydowanie nie najlepsza, ale trener reprezentacji Niemiec Stefan Horngacher wierzy w swojego podopiecznego. – Oczywiście, że niezwykle go to załamuje, ale ci, którzy znają Severina, wiedzą, że on zawsze powstaje i powraca – rzekł.

Niewykluczony jest start 31-latka w sześćdziesiątej ósmej edycji Turnieju Czterech Skoczni. Z tym cyklem Niemiec ma już dobre wspomnienia – w sezonie 2015-2016 zajął w końcowej klasyfikacji drugie miejsce. – Jeśli to możliwe, aby powrócił na TCS, to świetnie. Jeśli się nie uda – trudno. Ważne jest, aby powrócił i mógł ponownie rywalizować dobre wyniki w Pucharze Świata – powiedział o swoim zawodniku Horngacher. – Teraz musimy zobaczyć, ile czasu zajmie mu powrót do formy, aby ewentualnie mógł przystąpić do Turnieju Czterech Skoczni – dodał. 68 edycja zmagań rozpocznie się 29 grudnia w Oberstdorfie.

źródło: swp.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.