Schlierenzauer kończy sezon. Co dalej z jego karierą?

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

fot. Jagoda Brzozowska/sportsinwinter.pl

Ostatnie tygodnie dla Gregora Schlierenzauera nie są szczęśliwie. Austriak najpierw nie znalazł się w składzie na mistrzostwa świata, a teraz nie ma dla nie miejsca w ekipie na Raw Air. Teraz postanowił zakończyć sezon.

Ten sezon miał wyglądać zupełnie inaczej w odczuciu rekordzisty pod względem liczby zwycięstw w konkursach Pucharu Świata. Gregor Schlierenzauer zmotywowany przystąpił do treningów przed zimą, ale nie udało się wrócić na szczyt. Austriak nie znalazł się w składzie na mistrzostwa świata, a teraz Andreas Felder nie powołał go na zmagania w turnieju Raw Air. – To rozczarowujące, że nie mam szansy rywalizować w dalszej części sezonu, to trudne, ponieważ ciężko pracowałem przez cały rok i próbowałem zrobić krok naprzód, ale muszę to zaakceptować – przyznał Schlierenzauer.

Po tym, jak Gregor nie znalazł się w składzie na MŚ w Seefeld, potwierdził, że nie zamierza kończyć swojej przygody ze sportem. Dzisiaj ta sprawa nie jest już taka jasna. – Teraz wszystko pozostawiam otwarte, ponieważ zakończenie tego sezonu tak nagle stało się dla mnie wyzwaniem.  Potrzebuję trochę dystansu – przyznał. Austriacką kadrą na turniej Raw Air stanowić będą: Stefan Kraft, Clemens Aigner, Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl i Daniel Huber.

Źródło: FIS

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.