Saneczkarze trenują w Pjongczangu

fot.rehasport.pl

fot.rehasport.pl
fot.rehasport.pl

Ostatnio saneczkarze zapoznają się z torem w Pjongczangu, gdzie za rok odbędą się igrzyska olimpijskie. Tor w Korei jest nowy dla większości zawodników w tym dla Polaków. Zwieńczeniem treningów będą zawody zaliczane do Pucharu Świata w saneczkarstwie.

Do Pjongczangu przyjechali saneczkarze z 29 państw. Celem jest oczywiście poznanie toru olimpijskiego w Pjongczangu. Tor w Pjongczangu jest nowy dla Polaków, którzy do Korei udali się w składzie Ewa Kuls, Natalia Wojtuściszyn, Maciej Kurowski, Mateusz Sochowicz i Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski.

W treningach dwójek najlepiej radzili sobie Georg Fischler/Peter Penz, Robin Geueke/David Gamm i Toni Eggert/Sascha Benecken. Najlepszym miejscem dwójki Chmielewski/Kowalewski było 9. miejsce. W treningach pań Ewa Kuls uplasowała się na 10. miejscu. Najlepsze były Julia Taubitz i Tatjana Huefner. Widać, że Niemki dobrze radzą sobie także w Korei.

Maciej Kurowski i Mateusz Sochowicz zazwyczaj plasowali się w drugiej dziesiątce. Najlepsze czasy wykręcali Samuel Edney, Wolfgang Kindl i Julian von Schleinitz.

źródło: fil-luge.org

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.