Saneczkarze trenują w Karpaczu przed sezonem olimpijskim

fot. Polski Związek Sportów Saneczkarskich

Jest dopiero czerwiec, ale sportowcy z dyscyplin zimowych muszą już myśleć o Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Reprezentacja Polski w saneczkarstwie ostatnio, jak podaje Polski Związek Sportów Saneczkowych, przebywali na kolejnym zgrupowaniu w Karpaczu.

fot. Polski Związek Sportów Saneczkarskich

Po zakończeniu ostatniego sezonu zimowego polscy saneczkarze byli już w Karpaczu na wiosennych konsultacjach. W czerwcu na tym samym obiekcie odbyło się zgrupowanie szkoleniowe. Brali w nim udział uczestnicy zawodów Pucharu Świata, czyli zawodnicy, którzy powalczą o olimpijskie kwalifikacje. Byli to: Klaudia Domaradzka, Natalia Jamróz, Mateusz Sochowicz, Kacper Tarnawski, Wojciech Chmielewski i Jakub Kowalewski. Zgrupowanie koordynowali fizjoterapeuci – Patryk Przerywacz i Paweł Zimoń. Podczas zgrupowania miały miejsce ćwiczenia siłowe, wytrzymałościowe, koordynację, na równowagę oraz starty z wieży.

Polski Związek współpracuje z Federacją Niemiecką i dzięki temu Mateusz Sochowicz z trenerem Markiem Skowrońskim pojechali do Berchtesgaden-Koenigssee na trening. Wyjazd jest realizowany dzięki wsparciu z programu “Pekin 2022”. Nowy sezon saneczkarski rozpocznie się w listopadzie, a zakończy w lutym Igrzyskami Olimpijskimi w Pekinie.

źródło: pzssan.pl