Saneczkarze po zgrupowaniu w Oberhofie

fot. nj24.pl

fot. nj24.pl

Przez 6 dni reprezentacja Polski w saneczkarstwie w składzie Mateusz Sochowicz i dwójka Wojciech Chmielewski/Jakub Kowalewski przebywali na zgrupowaniu w Oberhofie. Polacy trenowali na wieży startowej oraz na betonowym torze.

– Zgrupowanie w Oberhofie napewno zaskoczyło nas pozytywnie pogodą, ponieważ jest to miejsce, w którym zazwyczaj pada. Przewidziane zostały 2 treningi dziennie. Była to jazda na sankach z kołami po torze, czyli prostsza odmiana saneczkarstwa, która ma na celu poprawienie czucia, jak i pozycji na sankach oraz delikatne przyzwyczajanie się do prędkości panujących na torze. Drugim treningiem była wieża startowa na lodzie, gdzie doskonaliliśmy technikę, jak i szybkość, tego jakże ważnego elementu w naszym sporcie. Staraliśmy się jeszcze wplatać treningi funkcjonalne – podsumował obóz treningowy w Niemczech specjalnie dla naszego portalu Mateusz Sochowicz.

Kolejnym przystankiem polskich saneczkarzy jest Wałcz, w którym Polacy odbędą dłuższy obóz przygotowawczy do nowego sezonu.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.