Saalbach-Hinterglemm zorganizuje MŚ w narciarstwie alpejskim w 2025 roku

fot. Patrick Smyth via flickr.com / CC BY ND

fot. Patrick Smyth via flickr.com
/ CC BY ND

Austriacki ośrodek narciarski Saalbach-Hinterglemm będzie w 2025 roku gospodarzem mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim. Taką decyzję ogłosił w minioną sobotę prezydent Międzynarodowej Federacji Narciarskiej Gian Franco Kasper. 

Kandydatura austriacka miała w rywalizacji o miano gospodarza MŚ 2025 a konkurentów Crans Montanę/Valais (Szwajcaria) oraz Garmisch-Partenkirchen. Wszystkie trzy wymienione ośrodki narciarskie miały już w przeszłości zaszczyt organizować alpejskie mistrzostwa świata. Najmniej czasu upłynęło od imprezy organizowanej w Garmisch-Partenkirchen, która odbyła się w 2011 roku. Wcześniej odbyły się tam mistrzostwa w 1978 roku. Crans Montana i Saalbach jak dotąd były gospodarzami mistrzostw świata w narciarstwie alpejskim tylko po jednym razie. Szwajcarski kurort miał okazję sprawdzić się w tej roli w 1987 roku, a wybrane wczoraj na organizatora mistrzostw w 2025 roku Saalbach-Hinterglemm gościło walczących o medale alpejczyków w 1991 roku.

W głosowaniu delegatów, które odbywało się podczas wideokonferencji Saalbach-Hinterglemm zwyciężyło stosunkiem głosów 12:1:1. Głosowanie na odległość w sprawie wyboru gospodarza mistrzostw świata miało miejsce po raz pierwszy w historii i było spowodowane oczywiście epidemią  wirusa SARS-CoV-2. Zanim urzeczywistnią się mistrzostwa świata w Saalbach-Hinterglemm w 2025 roku, czekają nas jeszcze dwie imprezy tej rangi, które odbędą się we włoskiej Cortinie d’Ampezzo (w lutym 2021 roku) oraz francuskich kurortach Courchevel i Meribel w 2023 roku.

Źródło: FIS