Ruszyła budowa toru łyżwiarskiego w Tomaszowie Mazowieckim

fot.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

fot.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl
fot.tomaszowmazowiecki.naszemiasto.pl

Spekulacje zakończone, wmurowano kamień węgielny pod budowę krytego toru łyżwiarskiego. W uroczystości udział wzięli prezydent Andrzej Duda oraz mistrz olimpijski Zbigniew Bródka.

Po igrzyskach olimpijskich w Soczi na których Polacy trzykrotnie stawali na podium rozpoczęła się dyskusja o budowie krytego toru łyżwiarskiego. Polscy panczeniści zmuszeni byli trenować poza granicami naszego kraju. W sobotę odbyła się uroczystość wmurowania kamienia węgielnego pod budowę krytej hali lodowej. Ostatecznie zbudowana zostanie ona w Tomaszowie Mazowieckim, chociaż wcześniej mówiono o tym, że będą to Zakopane i Warszawa.

Mistrz olimpijski na 1500 metrów z Soczi Zbigniew Bródka podkreślił, że do igrzysk w 2018 roku będzie mógł przygotowywać się w Polsce. Przyznał on także, że będzie to istotne dla przyszłości polskiego łyżwiarstwa szybkiego. Oprócz toru łyżwiarskiego w skład kompleksu sportowego budowanego w Tomaszowie Mazowieckim wchodzić będą: boisko do hokeja na lodzie, korty tenisowe, trybuny stałe i rozkładane oraz sale konferencyjna i siłownia.

Tor łyżwiarski dostosowany będzie do organizacji Mistrzostw Europy i Mistrzostw Świata. Hala pomieści około 10 tysięcy widzów. Jest to duży krok milowy w historii polskiego łyżwiarstwa szybkiego.

źródło: pzls.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.