Rusza modernizacja skoczni mamuciej w Oberstdorfie

fot. skisprungschanzen.com
fot. skisprungschanzen.com

Skocznia do lotów narciarskich w Oberstdorfie już niedługo zostanie zmodernizowana, by w 2018 roku mogła być areną zmagań podczas Mistrzostw Świata w lotach narciarskich. 

Prace na skoczni Heini-Klopfer-Skiflugschanze mają rozpocząć się już w kwietniu. Skocznia musi być zmodernizowana, ponieważ po ostatnich zawodach, które odbywały się tam w ramach Pucharu Świata w 2013 roku, skocznia utraciła homologację FIS. Decyzja o jej przebudowie została podjęta latem 2015 roku przez radę miejską. Skocznia gotowa ma być już pod koniec 2016 roku a koszt przebudowy ma wynosić 11,6 mln euro. Pierwszym testem dla przebudowanej skoczni w Oberstdorfie mają być zawody Pucharu Świata w przyszłym sezonie, które organizowane będą w ramach FIS Team Tour.

Przebudowie ma ulec m.in. próg, który będzie przesunięty 7 metrów do tyłu i 5 metrów w górę, co za tym idzie punkt konstrukcyjny zmodernizowanej skoczni w Oberstdorfie będzie wynosił 200 m a jej rozmiar 225 m. Pojawią się również nowe tory najazdowe, w górnej części rozbieg zostanie poszerzony, przebudowane zostaną wieża sędziowska, gniazdo trenerskie, wioska skoczków oraz winda.
– Plan jest ambitny, ale jesteśmy pewni, że uda nam się go zrealizować – mówi kierownik projektu Thomas Hegele.

źródło: skisprungschanzen.com

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.