Rune Velta: “To bardzo frustrujące”

DSC_0082
Rune Velta doświadczył ostatnio wahań formy w elitarnym sporcie, jakim są skoki. Po przepełnionym dla niego sukcesami sezonie 2014/2015, podczas ostatniej zimy nie był w stanie kontynuować niesamowitych występów.

Na Mistrzostwach Świata w Falun 2015 wygrał on cztery medale, w tym złoto na normalniej skoczni oraz w drużynie. W zeszłym sezonu głównie startował w Pucharze Kontynentalnym, a jego najlepszy start w Pucharze Świata to 37. miejsce w Klingenthal.

– To bardzo frustrujące, nie jestem zadowolony z tej sytuacji. Zaczynasz być zły, zawiedziony, to czasami jest bardzo trudne – Velta powiedział w wywiadzie dla NRK.

Powodem jego słabszych startów podczas zeszłej zimy, przez które stracił miejsce w drużynie narodowej, norweg porusza problem z lądowaniem. – Zabrało to chwilę, ale stało się dla mnie jasne, co jest problemem. Sądzę, że jest możliwość, aby to naprawić. Trudniejszym czyni to zadanie fakt, iż nie ma na to prawie czasu, a prędkość jest duża.

Przeszłe sukcesy są dodatkową motywacją dla Rune Velty. – Zostanie Mistrzem Świata, jest fantastycznym doświadczeniem, którego chciałbym doświadczyć znowu.

źródło: fis-ski.com

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.