Riitta-Liisa Roponen chce kontynuować karierę

Riitta-Liisa Roponen niespełna dwa miesiące temu przeszła operację kręgosłupa, która zakończyła się sukcesem. Finka chce teraz jak najszybciej wrócić do treningów na najwyższych obrotach i powalczyć o wyjazd na igrzyska olimpijskie w Pjongczang.

Riitta-Liisa Roponen w sezonie 2016/2017 wystartowała tylko w czterech biegach pucharowych. Doświadczona Finka tuż przed startem Tour de Ski trafiła do szpitala ze względu na przepuklinę dysku. Kilka tygodni później 38-latka przeszła operację kręgosłupa, która zakończyła się powodzeniem. Po miesięcznej rehabilitacji Roponen dostała od lekarzy zgodę na lekkie treningi na nartach.

– Moja sytuacja jest teraz bardzo dobra i mogę się cieszyć bieganiem na nartach na wiosnę. Moje myśli skupiają się jednak na igrzyskach olimpijskich i cieszę się, że mogę rozpocząć pełne przygotowania już na początku maja, tak jak inni biegacze – mówi Roponen cytowana przez kestavyysurheilu.fi.

Finka przyznaje również, że wyjątkowo cieszy się na wiosenne treningi, do których w ostatnich latach podchodziła po zmęczeniu sezonem. – Z reguły na wiosnę czułam się zmęczona, ale tym razem oczekuję na trening z drużyną niczym młode źrebię – dodaje 38-latka.

Źródło: kestavyysurheilu.fi

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.