Richard Jouve: Kiedy startuję w zawodach to chcę wygrywać

fot: marathondelaclaree.org
fot: marathondelaclaree.org

Richard Jouve był jednym z odkryć sezonu 2015/2016. 21-letni Francuz przebojem wdarł się do światowej czołówki Pucharu Świata w biegach narciarskich i nie chce na tym poprzestawać.

Jouve po raz pierwszy na arenie międzynarodowej Richard Jouve pojawił się 3 grudnia 2011 roku w Bessans, gdzie w zawodach juniorskich zajął 27. miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną. Francuz ma także na swoim koncie srebrny medal mistrzostw świata juniorów z Val di Fiemme (2014 rok), który wywalczył w sztafecie wspólnie z kolegami z kadry.

Francuz w Pucharze Świata zadebiutował w latach 2014/2015, podczas zawodów w estońskiej Otepaa. Dwa miesiące później stanął już na podium biegu sprinterskiego stylem dowolnym w fińskim Lahti zajmując w nim trzecie miejsce. W minionym sezonie Jouve dwukrotnie znalazł się w najlepszej trójce pucharowych zawodów i był z siebie bardzo zadowolony. Reprezentant Trójkolorowych opowiedział o swojej karierze w jednym z wywiadów.

21-letni biegacz narciarski najbardziej ceni jednak swój sukces w sprincie w ramach Ski Tour Canada. – To był mój najlepszy wynik w karierze i wyścig marzeń po bardzo rozczarowujących kwalifikacjach (28. miejsce) – powiedział Francuz.

Jouve jest w grupie zawodników z Francji, którzy w ostatnim czasie coraz mocniej pukają do światowej czołówki. Biegacz z Briançon odniósł się tym samym do historycznego weekendu w Planicy, gdzie Francuzi zajęli cztery z sześciu miejsc na podium. – To był dla nas wspaniały weekend. W naszym zespole jest prawdziwy “team spirit”. Tego dnia podnieśliśmy nasz poziom. Dla mnie wszystko się ze sobą zgrało w sprincie indywidualnym. W niedzielę w sprincie drużynowym czułem się jakbym leciał – dodał Jouve.

Francuz wyznacza sobie wysokie cele na nadchodzące miesiące. – Ostatni sezon dał mi dużo pewności siebie. Kiedy jestem na starcie, to chcę wygrywać. Chcę być wybrany do kadry na mistrzostwa świata w Lahti i dać tam z siebie wszystko. Chciałbym także poprawić swój klasyk, aby móc walczyć o triumf w klasyfikacji sprinterskiej – zakończył 21-latek.

Źródło: fis-ski.com, www.nordicmag.info

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.