Remont Wielkiej Krokwi rozpoczęty!

Wielka Krokiew zima

Pierwszy etap modernizacji Wielkiej Krokwi w końcu się rozpoczął. Po wielu przetargach, które kończyły się ich anulowaniem ruszył remont rozbiegu oraz zmiana kąta najazdu na skoczni im. Stanisława Marusarza.

Firma ze Spytkowic zdjęła już tory najazdowe oraz wykładzinę pokrywającą całą długość najazdu. Robotnicy muszą jeszcze zdemontować oświetlenie oraz drewniany najazd. Po demontażu na teren Wielkiej Krokwi wejdą geodeci, którzy wyznaczą nowy kąt najazdu. Remont musi zostać zakończony do końca grudnia, aby skocznia otrzymała homologację na planowany Puchar Świata. Zawody najwyższej rangi mają się tutaj odbyć 21 i 22 stycznia 2017 roku.

– Poprzednie przetargi zostały unieważnione z powodu zbyt dużych kwot, jakie za wykonywanie prac zażądały stające do przetargu firmy. Rozdzieliliśmy prace na dwie części. W tym roku zmieniony zostanie kąt najazdu do progu, będą położone tory wyposażone w system mrożenia. W przyszłym roku przeprowadzone zostaną prace na zeskoku – wyjaśnia Cezary Jurkiewicz, dyrektor Centralnego Ośrodka Sportu. – Dzięki tej decyzji COS zaoszczędził znaczną kwotę pieniędzy, która zostanie przeznaczona na inne inwestycje. Budżet COS na inwestycje wynosi 455 milionów – dodaje.

źródło: krakow.wyborcza.pl/

Mateusz Król
Obserwuj

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.