Raw Air w Vikersund: Domen Prevc wygrał serię próbną. Drużyna Polski na trzecim miejscu

Domen Prevc wygrał indywidualnie serię próbną przed dzisiejszym konkursem drużynowym. Na drugim miejscu uplasował się Stefan Kraft, a trzeci był Johann Andre Forfang. Drużynowo najlepsza była reprezentacja Austrii.

Domen Prevc po skoku na 245,5 metra wygrał serię próbną przed konkursem drużynowym w Vikersund. Stefan Kraft w swojej próbie uzyskał 236,5 metra co dało mu drugą pozycje. Na trzecim miejscu wylądował Johann Andre Forfang (239,5 metra).

Tuż za czołową trójką zawodników uplasował się Piotr Żyła po fenomenalnym skoku na 235 metrów. Simon Ammann oddał skok na odległość 226 metrów i zajął piątą pozycje. Szósty był Michael Hayboeck, który wylądował na 234 metrze.

Kamil Stoch (216 metrów) i Jakub Wolny (215 metrów) zajęli odpowiednio miejsca 15 i 16. Na pozycji 23 został sklasyfikowany Dawid Kubacki. Mistrz Świata ze skoczni normalnej z Seefeld skoczył 197,5 metra.

Pełne wyniki serii próbnej

Drużynowo serię próbną wygrał reprezentacja Austrii. W czterech skokach zdobyli 625.5 pkt. Na drugim miejscu była reprezentacja Słowenii z dorobkiem 616.8 pkt. Drużyna z Polski zajęła trzecie miejsce. Do prowadzących Austriaków nasi reprezentanci stracili 29.3 pkt.

Źródło: Informacja własna

 

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.