RAW Air w Oslo: Stoch najlepszy w serii próbnej

0

Kamil Stoch wygrał serię próbną przed konkursem w indywidualnym w Oslo. Drugie miejsce zajął Gregor Schlierenzauer, a trzecie Yukiya Sato. 

Polak popisał się kapitalnym skokiem na 136. metr, dzięki któremu wyprzedził Gregora Schlierenzauera o 3,5 punktu. Austriak wylądował jedynie metr bliżej od Stocha, lecz 28-latek startował z wyższej belki startowej. Trzecie miejsce zajął Yukija Sato – jego odległość wyniosła 129,5 metra, a do lidera stracił ponad 15 punktów. Czternasty rezultat należał do Dawida Kubackiego, który osiągnął 121,5 metra. Dwudziesty drugi był Stefan Hula (121 metrów), a dwudziesty czwarty Jakub Wolny (121 metrów). Najgorzej z reprezentacji Polski spisał się Piotr Żyła, który ze skokiem na 111. metr, uplasował się dopiero na czterdziestym piątym miejscu. W serii próbnej udziału nie wzięli Mackenzie Boyd-Clowes oraz Noriaki Kasai.

Skoczkowie oddawali swoje próby z dwunastej. trzynastej i czternastej platformy startowej. Podczas rywalizacji dominował wiatr pod narty. Start pierwszej serii konkursowej o 14:20.

Wyniki serii próbnej

 

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.