Raw Air w Oslo: Robert Johansson wygrywa kwalifikacje. Kamil Stoch drugi

Robert Johansson wygrał pierwsze kwalifikacje Turnieju Raw Air w Oslo. Drugie miejsce zajął Kamil Stoch po skoku na 130 metrów. Słoweniec – Timi Zajc był trzeci. Wszyscy reprezentanci Polski awansowali do konkursu głównego. 

Norweg – Robert Johansson oddał skok na odległość 132 metrów i tym samym zwyciężył w dzisiejszych kwalifikacjach w Oslo. Tuż za nim uplasował się Kamil Stoch, który w swojej próbie uzyskał 130 metrów. Do Johanssona stracił 4,5 pkt. Trzecie miejsce zajął Timi Zajc, który lądował na 129,5 metrze.

Miejsce czwarte zajął Stefan Kraft (131 metrów). Yukiya Sato po skoku na 132,5 metra, został sklasyfikowany na piątej pozycji. Szóste miejsce przypadło w udziale koledze Sato z reprezentacji Japonii – Ryoyu Kobayashiemu (127,5 metra), który prowadzi w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na dziewiątym miejscu znalazł się Jakub Wolny, który uzyskał 130,5 metra. Mistrz Świata z normalnej skoczni z Seefeld – Dawid Kubacki, po skoku na 121,5 metra znalazł się na 19 pozycji. Piotr Żyła poszybował na 120 metr, co dało mu 23 miejsce. Stefan Hula(122,5 metra) był 32. Ostatni z biało-czerwonych – Paweł Wąsek do konkursu głównego wszedł z miejsca 49 po uzyskaniu odległości wynoszącej 112 metrów.

Pełne wyniki konkursu

Klasyfikacja Turnieju Raw Air

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.