RAW Air w Oslo: Norwegowie dominują w konkursie drużynowym. Polacy na drugim miejscu

Norwegowie zdecydowanie zwyciężyli podczas pierwszego konkursu drużynowego zaliczanego do klasyfikacji Raw Air. Polacy zajęli drugą pozycję. Na trzecim miejscu byli Austriacy, wygrywając zaledwie o 0,4 pkt z reprezentacją Niemiec. Kamil Stoch miał także najlepszą notę i umocnił się na prowadzeniu cyklu.

Reprezentacja Norwegii była typowana do wygranej, tym bardziej, że dzisiejszy konkurs drużynowy odbywał się w Oslo. Gospodarze nie zawiedli – oddali osiem znakomitych skoków i w składzie: Daniel Andre Tande, Andreas Stjernen, Johann Andre Forfang oraz Robert Johannson wyprzedziła drugą dziś Polskę o prawie 59 pkt. Reprezentanci Polski, Maciej Kot, Stefan Hula, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, spisali się także bardzo dobrze. Wspaniale skakał ten ostatni, świetnie Kubacki, a i Kot oraz Hula pokazali się z dobrej strony. Podium uzupełniła Austria, która do ostatniej serii walczyła z Niemcami. Ostatecznie wyprzedziła je o tylko 0,4 pkt. Na piątym miejscu znalazła się Japonia, która ostatecznie wyprzedziła Słoweńców. Siódmi byli Szwajcarzy, a ósmi Rosjanie.

W klasyfikacji Raw Air Kamil Stoch powiększył przewagę do 7.5 pkt nad drugim Robertem Johannsonem, dzięki najlepszej nocie podczas dzisiejszego konkursu drużynowego. Trzeci jest Johann Andre Forfang, a czwarty Andreas Stjernen. Piąte miejsce zajmuje Dawid Kubacki, który niewiele traci do trzeciej lokaty. Szesnastą pozycję zajmuje Stefan Hula, dwudziestą trzecią Maciej Kot. W szóstej dziesiątce klasyfikowani są Piotr Żyła oraz Jakub wolny ze względu na absencję podczas dzisiejszych zawodów.

Wyniki konkursu drużynowego

Źródło: Informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.