Raw Air kobiet w Oslo: Lundby wygrywa kwalifikacje, Karpiel z awansem

Za nami kwalifikacje, czyli prolog do pierwszego konkursu turnieju Raw Air kobiet. Na skoczni w Oslo najlepiej spisała się reprezentantka gospodarzy – Maren Lundby. Awans do konkursu wywalczyła także Kamila Karpiel.

Po raz pierwszy rozgrywany jest turniej Raw Air dla kobiet. W kwalifikacjach do konkursu w Oslo zdecydowanie najlepsza była Maren Lundby, która poszybowała na 133,5 m. Za nią uplasowały się dwie reprezentantki Niemiec – Katharina Althaus (127 m) i Juliane Seyfarth (125 m). Na czwartej pozycji uplasowała się Yuki Ito (120 m), piąta była Sara Takanashi (123 m), a czołową szóstkę zamknęła Aleksandra Kustowa (124,5 m). W najlepszej dziesiątce uplasowały się również: Ramona Straub (123,5 m), Daniela Iraschko-Stolz (118 m), Jacqueline Seifriedsberger (121 m) i Carina Vogt (117 m).

Do rywalizacji na Holmenkollbakken przystąpiły również dwie reprezentantki Polski. Kamila Karpiel po skoku na 103,5 m pewnie awansowała do konkursu i zajęła 29. lokatę. Do niedzielnego konkursu nie zakwalifikowała się Kinga Rajda, która po skoku na 89 m zajęła 44. miejsce.

Pełne wyniki

Pierwszy konkurs Raw Air pań już jutro o godz. 10:00.

źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.