Raw Air: Nowy program zawodów na poniedziałek

W związku z anulowaniem niedzielnych zawodów w Oslo, zarówno kobiet, jak i mężczyzn organizatorzy podjęli decyzję o dodatkowym konkursie w poniedziałek w norweskim Lillehammer. 

Pogoda w niedzielę odgrywała pierwszoplanową rolę w rywalizacji Raw Air. Organizatorzy przekładali  godziny konkursu kilka razy, aż koniec końców dzisiejsze zmagania skoczków i skoczków zostały odwołane i przeniesione na kolejny dzień do innego norweskiego miasta, Lillehammer. W poniedziałek zawodnicy odbędą serię treningową zaplanowaną na godzinę 14:45, natomiast o 17:15 odbędzie się przeniesiony z Oslo, dodatkowy  konkurs. Tego dnia też nie będzie prologu, który przez anulowanie niedzielnej rywalizacji na Holmenkollbakken został przeniesiony na wtorek. Zaraz po nim o godzinie 17:00 wystartuję kolejny, tym razem zgodny z planem indywidualny konkurs na skoczni Lysgårdsbakken w Lillehammer.

U kobiet również doszło do zmian. Na godzinę 19:00 w poniedziałek zaplanowano oficjalny trening, zaś o 20:00 ma rozpocząć się dodatkowy konkurs. We wtorek zawodniczki rywalizacje rozpoczną od prologu o godz 19:15, a 45 minut później zgodnie z planem ma ruszyć pierwsza seria konkursowa w Lillehammer.

Źródło: informacja własna