PZN opublikował kalendarz centralny. Mistrzostwa Polski odbędą się w Zakopanem

fot. Anna Felska

fot. Anna Felska

Polski Związek Narciarski opublikował kalendarz centralny na zbliżający się sezon 2020/2021 w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tradycyjnie rozgrywany w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia konkurs świąteczny, mający rangę mistrzostw Polski, odbędzie się w Zakopanem.

Zimowy sezon rozpoczną zawody Pucharu Świata rozgrywane na skoczni Adama Małysza w Wiśle w dniach 21-22 listopada. W drugi dzień świąt na Wielkiej Krokwi w Zakopanem odbędą się mistrzostwa Polski w skokach narciarskich, które będą ostatnim sprawdzianem dla kadry przed Turniejem Czterech Skoczni. W ostatnich dniach roku planowane są także Międzynarodowe Mistrzostwa Tatrzańskiego Związku Narciarskiego. W styczniu również na skoczni im. Stanisława Marusarza w Zakopanem, w dniach 9-10 odbędą się zawody z cyklu FIS Cup. Tydzień później do stolicy polskich Tatr zawita Puchar Świata.

Dla młodszych zawodników na obiektach w Szczyrku i Zakopanem po raz kolejny zostanie rozegrany cykl Lotos Cup. Na przełomie lutego i marca w Małopolsce odbędzie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży.

Pełny centralny kalendarz PZN 2020/2021 

źródło: PZN