PZN ogłosił konkurs na stanowisko kierownika wyszkolenia ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

fot. Nicolas Garcia / CC BY NC SA

Po sezonie 2016/2017 w Polskim Związku Narciarskim postanowiono dokonać gruntownych zmian na wielu stanowiskach. Pożegnano się m.in. z kilkoma trenerami w kadrze biegów narciarskich oraz kombinacji norweskiej. Wczoraj obok konkursu na trenera koordynatora kadry biegowej ogłoszony został również konkurs na stanowisko kierownika wyszkolenia ds. narciarstwa alpejskiego i snowboardu.

Jeśli chodzi o narciarstwo alpejskie to na razie o żadnych decyzjach personalnych dotyczących sztabu szkoleniowego kadry seniorów (mamy nadzieję, że taka powstanie) nie wiadomo, aczkolwiek do tej pory i tak niemal każdy zawodnik trenował z własnym trenerem, więc nie jest wykluczone, że nikt nawet nie myślał o tym, żeby cokolwiek w tej kwestii poruszać.

Funkcję kierownika ds. konkurencji alpejskich w PZN przez ostatnie kilka lat pełnił Adam Klimek, który wcześniej był m.in. jednym z trenerów polskiej kadry w narciarstwie alpejskim. Czasu na składanie kandydatur jest dość mało, bo wszelkie dokumenty należy przesyłać pocztą na adres Polskiego Związku Narciarskiego do 18. maja. Decydująca jest data dostarczenia listu do PZN, zatem trzeba liczyć się z tym, że aplikacje należy wysłać jeszcze wcześniej. Niecałe dwa tygodnie później mają zostać ogłoszone wyniki konkursu, a dokładnie 31. maja.

Do wymagań stawianych przez PZN należą: posiadanie wyższego wykształcenia, posiadanie uprawnienia trenerskiego klasy I, 5-letni staż pracy w narciarstwie alpejskim lub snowboardzie, przedstawienie projektu organizacji szkolenia, znajomość języka obcego, zdolności kierownicze, co na stanowisku kierownika może być rzeczywiście przydatne, prawo jazdy kategorii B, a także umiejętność pracy w zespole.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej PZN.

Źródło: pzn.pl

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.