Puchar Świata w skokach może wrócić do Klingenthal

Klingenthal, po tym jak zrezygnowało z organizacji inauguracji Pucharu Świata w skokach, próbuje powrócić na stałe do kalendarza. Międzynarodowa Federacja Narciarska zaproponowała wstępnie termin w jakim miałyby odbyć się tam zawody w sezonie 2019/2020. Niestety, grudniowa data jest o tyle niefortunna, że koliduje z ważnym wydarzeniem jakie ma miejsce w tym mieście.

Vogtland Arena od lutego 2007 r. gościła zawody z cyklu Pucharu Świata. Od 2013 r. do 2015 r. odbywała się na obiekcie inauguracja sezonu zimowego. Jednak Klingenthal po rezygnacji z tego terminu miało trudności żeby dostać z powrotem pełen weekend Pucharu Świata. Wygląda na to, że organizatorom udało się przywrócić konkursy do tego miasta. W zaproponowanym kalendarzu na sezon 2019/2020 pod datą 14.12 – 15.12.2019 Międzynarodowa Federacja Narciarska umieściła Klingenthal w stawce organizatorów konkursów. Po pierwszym zachwycie włodarzy obiektu, zaczęto się zastanawiać, czy to jest korzystny termin zawodów. Otóż w tym samym okresie w miejscowości gościć będzie Jarmark Bożonarodzeniowy, który ściąga do tego miasta tłumy gości.

Organizatorzy jarmarku, jak i zawodów Pucharu Świata, nie chcą dopuścić do sytuacji, w której jedno z wydarzeń mogłoby stracić swoich odbiorców. Dlatego też będą starać się połączyć długoletnią tradycję adwentu ze skokami. O współpracy wypowiedział się Alexander Ziron – dyrektor zarządzający VSC, który zdradził kilka pomysłów na rozwiązanie sytuacji. – Podążamy za pomysłem wykorzystania chat w wiosce sportowców w Vogtland Arena, które stoją na świątecznym rynku przez dobre sześć lat – opowiada dziennikarzowi Freie Presse dyrektor.

W grę wchodzi również przeniesieniu Jarmarku Bożonarodzeniowego w miejsce bliższe skoczni. Pod uwagę jest brana lokalizacja na zboczu naprzeciwko wejścia do Vogtland Areny. Organizatorzy musieli by jednak sprawdzić, czy byłoby tam dostatecznie dużo miejsca na stragany świąteczne. – To jest pomysł, który należy przetestować pod kątem szans na sukces – komentuje Ziron.

Pomimo iż do zawodów pozostał rok czasu, to już niedługo organizatorzy będą musieli zdecydować o rozplanowaniu tych dwóch wydarzeń. – Na papierze mamy ponad rok na znalezienie rozwiązania. Daty są znane, pierwsze sugestie są na stole. Powinniśmy zebrać się w ciągu kilku następnych tygodni, aby znaleźć rozwiązanie. Z mojego punktu widzenia pod koniec kwietnia, musi być jasne, jak będzie wyglądała sytuacja w grudniu – kończy Alexander Ziron.

Źródło: freiepresse.de

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.