Puchar Europy po 18 latach wraca do Polski. W Suchym wystartuje nasz mistrz świata

fot. PZN

Już w najbliższy weekend 4 i 5 marca w Suchym nieopodal Zakopanego odbędzie się pierwszy po 19 latach Puchar Europy w Polsce. Dla polskich kibiców będzie to okazja do obejrzenia naszych świeżo upieczonych medalistów mistrzostw świata: Oskara Kwiatkowskiego oraz Aleksandrę Król.  W ośrodku Suche Ski zawodnicy będą rywalizować dwukrotnie. Zarówno w sobotę, jak i w niedzielę snowboardziści będą startowali w slalomie gigancie równoległym. 

fot. PZN

Powrót po latach

Po 18 latach Puchar Europy wraca do Polski. ostatnie tej rangi zawody snowboardowe w Polsce odbyły się w Szczyrku w 2005 r. Areną zmagań w slalomie gigancie równoległym będzie stacja Suche Ski.  Na stronie Polskiego Związku Narciarskiego ukazała się wypowiedź kierownika zawodów w Suchym, Pawła Dawidka. – Sukcesy naszych zawodników w ostatnich latach sprawiły, że Międzynarodowa Federacja Narciarska przyznała nam możliwość organizacji Pucharu Europy w konkurencjach alpejskich. Z sezonu na sezon jesteśmy coraz silniejsi i to docenia FIS. Sami zawodnicy też nie mogą doczekać się rywalizacji w Polsce. Zawody w Suchem będą najmocniej obsadzonym w tym sezonie Pucharem Europy. Swój udział potwierdziła cała czołówka klasyfikacji generalnej Pucharu Europy, a także wielu zawodników z Pucharu Świata, m.in. reprezentanci Niemiec Cheyenne Loch i Stefan Baumeister, Kanadyjczyk Arnaud Gaudet, a także nasi medaliści z Bakuriani Aleksandra Król i Oskar Kwiatkowski. Ci zawodnicy gwarantują nam wspaniałe emocje i rywalizację na wysokim poziomie – powiedział  PZN-owi Dawidek.

Przełomowy sezon

Obecny sezon był niewątpliwie przełomowy dla naszych snowboardzistów. Oskar Kwiatkowski zdobył złoty, a Aleksandra Król brązowy medal w slalomie gigancie równoległym na tegorocznych Mistrzostwach Świata w gruzińskim Bakuriani.  Nasi snowboardziści równie dobrze radzą sobie w Pucharze Świata. Oskar Kwiatkowski jest liderem klasyfikacji generalnej w slalomie gigancie równoległym, a Aleksandra Król jest w niej czwarta w klasyfikacji kobiet. Sezon 2022/2023 z pewnością przejdzie do historii polskiego snowboardu. Tym bardziej cieszy, że już w nadchodzący weekend będziemy mogli podziwiać naszych najbardziej utytułowanych zawodników na stoku w Suchym. 

Program zawodów:

04.03.2023, sobota

09:30 – kwalifikacje

12:30 – finały

05.03.2023, niedziela

09:30 – kwalifikacje 

12:30 – finały

Źródło: PZN