Puchar Beskidów we Frenstacie: Steiner wygrywa, Murańka zwycięzcą całego turnieju

17:17, 20.08.2017 Aneta Kosiura Aktualizacja: 17:29, 20.08.2017

Maximilian Steiner wygrał ostatni konkurs z cyklu Pucharu Beskidów, który odbył się dziś w Czeskim Frenstacie. Klemens Murańka został zwycięzcą całego turnieju!

Austriak uzyskał w swoich skokach 101 metrów oraz 99 metrów co dało mu zwycięstwo nad drugim Andreasem Schulerem ( 99,5 m i 103,0m) tylko o 1,3 punktu. Ostatnie miejsce na podium dzisiejszego konkursu wywalczył Klemens Murańka. Polak wylądował na 99 i 98 metrze tracąc do lidera 5,1 punktu.

Tuż za podium sklasyfikowany został Miran Zupancic ( 97,0 m i 102,0 m), piąty był  reprezentant gospodarzy Tomas Vancura ( 97,5m i 97,0m ), a czołową szóstkę uzupełnił Pius Paschke ( 98,0m i 99,0m). Najlepszą "10" zamknął Niemiec Lukas Vagner ( 98,0m i 96,0m ).

Jeśli chodzi o pozostałych reprezentantów Polski, na 14. miejscu sklasyfikowany został Aleksander Zniszczoł uzyskując w swoich skokach dwukrotnie odległość 97,5 metra, Bartłomiej Kłusek był 19. ( 93,0m i 99,5m ), Jan Ziobro 29. ( 93,5m i 91,0m ) oraz 32. Bartosz Czyż ( 93,0m ).

Zwycięzcą całego cyklu został Polak - Klemens Murańka z dorobkiem 769,3 punktu, tuż za nim ze stratą 3,8 punktu uplasował się reprezentant Słowenii Miran Zupancic 765,5 punktu. Ostatnie miejsce na podium turnieju wywalczył kolejny reprezentant Słowenii Ziga Jelar ( 753,6 pkt), a na czwartym miejscu sklasyfikowany został dzisiejszy triumfator Maximilian Steiner ( 753,4 pkt). Aleksander Zniszczoł turniej zakończył na miejscu 5. ( 752pkt ), Bartłomiej Kłusek na miejscu 10. ( 724,1pkt ), Jan Ziobro był 16. ( 701,2pkt ), a Bartosz Czyż 20. ( 592,9pkt ).