PŚ w Zakopanem: Polacy walczą o podium w konkursie drużynowym (lista startowa)

fot. Sportsinwinter.pl

fot. Sportsinwinter.pl

Już dziś Biało-Czerwoni po raz trzeci w trwającej edycji Pucharu Świata powalczą o podium w konkursie drużynowym. Czy niesieni dopingiem polskich kibiców ponownie nie będą mieć sobie równych?

Po zajęciu trzeciego miejsca w konkursie drużynowym w Wiśle oraz zwycięstwie w Klingenthal polscy skoczkowie ponownie staną w szranki w zmaganiach zespołowych. Tym razem jednak powalczą oni na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. W ubiegłym roku na skoczni imienia Stanisława Marusarza drużyna w składzie: Piotr Żyła, Maciej Kot, Kamil Stoch i Dawid Kubacki uplasowała się na trzecim miejscu, ustępując jedynie ekipom: austriackiej i niemieckiej.

W tegorocznych zmaganiach drużynowych udział weźmie dziewięć reprezentacji. Będą to ekipy: Rosji, Czech, Szwajcarii, Słowenii, Japonii, Niemiec, Polski, Norwegii oraz Austrii. W porównaniu do składu z poprzedniego roku w przypadku polskiej drużyny nastąpiła jedna zmiana. Zamiast Macieja Kota swoje umiejętności będzie mógł zaprezentować Jakub Wolny, który w kwalifikacjach do niedzielnego konkursu zajął pięćdziesiątą szóstą lokatę, w związku z czym nie wystąpi on w rywalizacji indywidualnej.

Przypomnijmy, że we wczorajszych kwalifikacjach najlepiej poradził sobie zawodnik klubu TS Wisła Zakopane, Dawid Kubacki, który o niespełna siedem punktów pokonał Japończyka, Ryoyu Kobayashiego oraz o osiem punktów okazał się lepszy od Stefana Krafta z Austrii. Piątą lokatę w serii kwalifikacyjnej zajął Kamil Stoch, zaś dwudziestą szóstą Piotr Żyła.

Czy również dziś Dawid Kubacki osiągnie najlepszy wynik, prowadząc polską drużynę do drugiego w tym sezonie zwycięstwa w rywalizacji zespołowej? Czy doping Biało-Czerwonych kibiców po raz kolejny „doda skrzydeł” reprezentacji prowadzonej przez Michała Doleżala? Jesteśmy pewni, że konkurs ten dostarczy nam wszystkim wielu niezapomnianych emocji. Zadbają o to zarówno sami skoczkowie, jak i  kibice zgromadzeni pod Wielką Krokwią.

Lista startowa konkursu drużynowego

Źródło: informacja własna

Dodaj komentarz

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.